Logo Sneakerpeeker

Adidas – trzy paski, które zmieniły świat obuwia

2020-06-02
Adidas – trzy paski, które zmieniły świat obuwia

Adidas to marka, która z pewnością zmieniła świat obuwia. Jakie były jej początki i co sprawiło, że osiągnęła taki sukces?

Zaskakujące początki największego producenta obuwia sportowego

Nie każdy o tym wie, ale historia marki Adidas jest ściśle powiązana z jednym z jej największych konkurentów – Pumą. W 1924 roku bracia Dassler założyli przedsiębiorstwo Gebruder Dassler Schuhfabrik. Już 4 lata później w butach wyprodukowanych przez braci złoty medal olimpijski zdobyła niemiecka biegaczka na 800 m. To zmotywowało Dasslerów do skupienia się na produkcji profesjonalnego obuwia sportowego. Mimo sukcesów na tym polu w 1948 roku bracia postanowili rozdzielić swoje biznesy.

Tu rozpoczyna się właściwa historia marki Adidas. Gebruder Dassler Schuhfabrik zostało podzielone na dwie inne firmy. Rudolf Dassler stworzył przedsiębiorstwo Ruda, które później zmieniło nazwę na Puma. Założycielem marki Adidas był natomiast Adolf Dassler. Za jej rok założenia Adidas oficjalnie uważa się 1948. Nazwa jest połączeniem zdrobnienia imienia Adolf oraz pierwszego członu jego nazwiska.

Modele, które zmieniły świat obuwia sportowego

Długa historia firmy Adidas wpłynęła na niezwykłą różnorodność oferowanych modeli butów. Każdy znajdzie tu coś dla siebie. Szukając klasycznych trampek na codzienne wyjścia, dostosowanych do średniej aktywności fizycznej, warto postawić na nieśmiertelne Adidas Superstar. Znajdziesz je tutaj w wielu odsłonach. Stawiając na masywniejszy design sneakersów, ale ceniąc sobie lekkość i komfort, możesz sprawdzić kultowe modele z serii Adidas Falcon. Preferując modny, nowoczesny styl, można zdecydować się na oryginalne wzornictwo linii Adidas Ozweego. Jak przystało na markę specjalizującą się w obuwiu sportowym, Adidas ma też doskonałą, ponadczasową kolekcję o sportowym fasonie Adidas NMD. A dla poszukiwaczy większych przygód marka przygotowała linię butów trekkingowych Adidas Terrex.

Pokaż więcej wpisów z Czerwiec 2020
We have a website in your language
SNEAKER PEEKER Sp. z o.o. Opinie z ekomi-pl.com pixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixel