Logo Sneakerpeeker

Amerykańska marka Merrell – jak rozpoczęła się jej historia?

2020-11-17
Amerykańska marka Merrell – jak rozpoczęła się jej historia?

Początki Merrell są dość ciekawe. Historia marki rozpoczęła się od butów kowbojskich. Szyty na miarę model został stworzony przez absolwenta szkoły szewskiej, Randy'ego J. Merrella, który zadbał o to, aby obuwie nie tylko było dopasowane do potrzeb jego klienta, ale także zapewniało bezpieczeństwo i komfort noszenia. Po sukcesie kowbojek Merrell zdecydował, że jego marka zajmie się produkcją butów outdoorowych.

Od kowbojek, aż po niezawodne obuwie outdoorowe

Aby rozpocząć masową produkcję obuwia outdoorowego pod nazwą Merrell, marka potrzebowała wsparcia marketingowego. Tak do Randy'ego dołączył John Schweizer i Clark Matiks, którzy wspólnie tworzyli zespół do zadań specjalnych. Doświadczenie w sporcie, wiedza z zakresu sztuczek sprzedaży sprawiły, że obuwie oferowane przez amerykańską firmę było innowacyjne i wyróżniało się jakością z najwyższej półki.

Merrell – pierwsze modele trafiają do sprzedaży

Wiatru w żagle Merrell nabrało w 1983 r. Wtedy na dobre rozpoczęła się historia marki, która mogła pochwalić się już dwoma propozycjami – damskimi i męskimi butami outdoorowymi, wyposażonymi w technologię QForm Comfort Technology. Już 2 lata później do kolekcji dołączył kolejny model Eagle. Obecnie firma jest dostępna w kilkudziesięciu krajach na świecie i nie może narzekać na brak popularności. Markę Merrell znajdziesz także w Polsce, na przykład w naszym sklepie internetowym.

Pokaż więcej wpisów z Listopad 2020
We have a website in your language
SNEAKER PEEKER Sp. z o.o. Opinie z ekomi-pl.com pixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixel