Logo Sneakerpeeker

Buty trekkingowe a bieganie

2021-09-30
Buty trekkingowe a bieganie

Buty trekkingowe mają charakterystyczną budowę o dobrej przyczepności. Z tego powodu wiele osób zastanawia się, czy nadają się one do biegania. U nas znajdziesz odpowiedź!

Czy buty trekkingowe sprawdzą się podczas biegania?

Wielu posiadaczy butów trekkingowych zastanawia się, czy można w nich biegać. Wszystko zależy tak naprawdę od budowy konkretnego modelu. Podczas biegania stopa układa się nieco inaczej niż w trakcie chodzenia. Różnić może się także podłoże. Na rynku istnieją modele uniwersalne, które pozwalają na wykorzystanie podczas dowolnych aktywności, gdzie w cenie jest dobra przyczepność.

Znaczenie ma też wysokość butów trekkingowych dla mężczyzn lub kobiet. Obecnie takie obuwie to nie tylko wysokie modele dobrze trzymające kostkę. Doskonale sprawdzają się również wersje krótkie. Są one najlepszym wyborem w sytuacji, gdy chcesz wykorzystywać obuwie nie tylko do chodzenia po górach i lasach, lecz także biegania. Wówczas zmienia się bowiem układ stopy, a sztywne, wysokie modele mogłyby całkowicie uniemożliwiać wykonywanie odpowiednich ruchów.

Buty trekkingowe, które sprawdzą się również podczas biegania, muszą być odpowiednio elastyczne. Nie mogą blokować ruchów, ale powinny zapewniać dobrą przyczepność. To świetny wybór w sytuacji, gdy biegasz po lasach. Warto wyposażyć się również w odpowiednie skarpetki. Ochronią one stopę przed działaniem wilgoci i zimna, co jest niezwykle ważne w przypadku niskiego obuwia.

Buty trekkingowe a pora roku

Warto wiedzieć, że buty trekkingowe są dostępne w kilku wariantach w zależności od pory roku. Te na zimę są wyposażone w specjalną membranę, która pozwala na ochronę stóp przed zimnem oraz wilgocią. Latem warto korzystać z lekkiego obuwia. To właśnie ono sprawdzi się najlepiej w trakcie treningów biegowych. Zapewnia dobrą przyczepność, a jednocześnie pozwala na sprawne odprowadzanie potu i ciepła z wnętrza buta.

Buty trekkingowe na lato są znacznie lżejsze, dlatego sprawdzają się najlepiej podczas biegania. To właśnie takie modele najczęściej pozwalają na korzystanie w trakcie takiej aktywności. Warto zapoznać się z przeznaczeniem konkretnego obuwia przed jego kupnem. Budowa buta zależy bowiem od tego, w jaki sposób ma on zostać wykorzystany.

Odpowiednie buty trekkingowe do biegania

Skoro wiesz już, czy buty trekkingowe nadają się do biegania, warto zastanowić się nad wyborem odpowiedniego modelu. Na rynku istnieje bowiem obuwie stworzone z myślą o wędrówkach po górach, po lasach, spacerach czy właśnie bieganiu. Buty trekkingowe damskie są zwykle mniejsze, a często dostępne w kolorowych wersjach. Modele męskie występują w większych rozmiarach. Wybierając odpowiedni model, trzeba skupić się przede wszystkim na jego przeznaczeniu.

Ogromne znaczenie ma też rozmiar. Takie modele pod żadnym pozorem nie mogą być za duże. Wówczas dochodzi do ocierania się stopy o wnętrze buta, co skutkuje powstawaniem bolesnych pęcherzy. Za małe buty również nie są dobry wyborem. W ich przypadku powstają problemy z przepływem krwi, stopy drętwieją, a aktywność staje się niemożliwa lub bardzo niekomfortowa. W ten sposób mogą pojawić się również bolesne uszkodzenia paznokci.

Buty trekkingowe do biegania po nierównych powierzchniach

Buty trekkingowe są strzałem w dziesiątkę, gdy biegasz po trudnym terenie. Standardowe obuwie dla biegaczy w takich warunkach będzie powodowało ślizganie się po powierzchni, co jest nie tylko niewygodne, lecz także niebezpieczne. Modele trekkingowe stworzone z myślą o bieganiu bardzo dobrze przylegają do podłoża, są lekkie, przewiewne i chronią stopę przed kamieniami. Doskonale amortyzują, nawet w sytuacji, gdy poruszasz się po błocie, piasku, żwirze czy nierównych powierzchniach. Sprawdzą się świetnie również w trakcie deszczu. Są bowiem zaprojektowane w taki sposób, by chronić stopę przed wilgocią. Buty trekkingowe są zatem znacznie lepszym rozwiązaniem niż tradycyjne obuwie, jeśli biegasz po trudnej nawierzchni. W naszym sklepie znajdziesz szeroki wybór obuwia, a dodatkowo możesz skorzystać z darmowego zwrotu!

Pokaż więcej wpisów z Wrzesień 2021
We have a website in your language
SNEAKER PEEKER Sp. z o.o. Opinie z ekomi-pl.com pixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixel