Logo Sneakerpeeker

Ciężko wyczyścić sandały ECCO? My wiemy jak to zrobić!

2021-09-23
Ciężko wyczyścić sandały ECCO? My wiemy jak to zrobić!

Odpowiednia pielęgnacja butów pozwala na zachowanie ich w dobrym stanie na długo. Zastanawiasz się, jak czyścić sandały ECCO? Odpowiadamy!

Jak czyścić sandały ECCO?

Zastanawiasz się, jak czyścić sandały ECCO? Najlepszym rozwiązaniem jest podążanie za zaleceniami producenta. Marka ECCO tworzy głównie produkty skórzane. Warto więc zorientować się, jakie wymagania ma właśnie ten materiał.

Pielęgnacja skórzanych sandałów jest dość wymagająca. Warto zaopatrzyć się w specjalne środki, które pozwalają na uzyskanie odpowiedniego nawilżenia i zabezpieczenie obuwia przed działaniem czynników zewnętrznych. Nie można czyścić jej agresywnymi preparatami. Najważniejsze informacje na temat zachowania butów w czystości znajdują się zwykle na stronie producenta, dlatego nawet wiele lat po zakupie możesz sprawdzić, jak czyścić sandały ECCO.

Istnieje również inny wariant sandałów ECCO stworzony z materiału, który z zewnątrz jest miękki. Je również należy czyścić z wykorzystaniem odpowiednich preparatów. Nie zaleca się umieszczania całych butów w pralce, ponieważ mogą się odkształcić. Znacznie lepszym pomysłem jest umycie paseczków za pomocą dedykowanego środka do mycia tego rodzaju tkanin oraz niewielkiej szczoteczki.

Akcesoria ECCO do czyszczenia obuwia

W asortymencie marki ECCO znaleźć można ciekawe produkty, które pozwalają na zachowanie butów w odpowiednim stanie na dłużej. Są to szczotki do nabuku i skór oraz specjalne czyściki. Znaczenie ma również nabłyszczanie obuwia. W tym celu warto wykorzystać kremy nabłyszczające. W ofercie marki znaleźć można także specjalne woski oraz cleanery dostępne w buteleczkach z aplikatorem. To bezpieczny wybór w sytuacji, gdy nie wiesz, jak wyczyścić obuwie marki ECCO.

Ciekawym wyborem są też toniki na bazie olejów oraz spraye ochronne. Zabezpieczają one delikatną powierzchnię obuwia przed działaniem szkodliwych czynników atmosferycznych. W przypadku naturalnej skóry trzeba też postawić na odpowiednie nawilżenie. Wygodnym rozwiązaniem są także specjalne gąbeczki nasączone preparatem, który wzmacnia kolor, a jednocześnie pozwala na pielęgnowanie skóry.

Preparaty do czyszczenia butów ECCO są dostępne również w zestawach. W ten sposób nie musisz samodzielnie kompletować poszczególnych produktów. Są to zestawy obejmujące zarówno wszelkiego rodzaju pasty, kremy i toniki, jak i akcesoria pozwalające na mechaniczne pozbycie się zabrudzeń. Do czyszczenia takich butów warto wykorzystać szczotki o odpowiednim włosiu. Zbyt ostre mogłoby bowiem spowodować uszkodzenie powierzchni obuwia.

Specjalne produkty stworzone z myślą o butach ECCO

Buty ECCO odróżniają się od obuwia innych marek specjalnym materiałem wykorzystanym do stworzenia ich podeszwy. Z tego powodu marka proponuje również specjalny preparat, czyli ECCO Fluidform. Jest on dostępny zarówno pojedynczo, jak i w zestawie z odpowiednimi ściereczkami czy szczotkami. W ten sposób można zachować nie tylko świetny wygląd, lecz także funkcjonalność zakupionego obuwia na dłużej.

Domowe sposoby na wyczyszczenie sandałów ECCO

Jeśli zdecydujesz się na zakup butów ECCO, warto wiedzieć również, jak wyczyścić je w domowy sposób. Niektóre osoby decydują się na przemycie ich pod bieżącą wodą, a następnie zastosowanie mydła antybakteryjnego. Taki preparat jest zwykle delikatny i pozwala na pozbycie się zanieczyszczeń, jednocześnie nie uszkadzając powierzchni skóry bądź innego materiału. W tym celu warto też wykorzystać niewielką szczoteczkę dostępną w sklepach z butami. Pozwoli ona na dokładne zebranie zanieczyszczeń z najmniejszych szczelin, jednocześnie nie uszkadzając samego materiału.

Następnie wystarczy wypłukać środki czystości za pomocą wody. Buty należy pozostawić do wyschnięcia w przewiewnym miejscu. Nie można jednak wystawiać ich na bezpośrednie działanie słońca. Mogłoby ono bowiem doprowadzić do uszkodzenia butów.

Pokaż więcej wpisów z Wrzesień 2021
We have a website in your language
SNEAKER PEEKER Sp. z o.o. Opinie z ekomi-pl.com pixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixel