Logo Sneakerpeeker

Czym czyścić sneakersy?

2021-06-17
Czym czyścić sneakersy?

Zakup dobrej jakości, markowych sneakersów to z pewnością świetna decyzja, jednak jest to dopiero pierwszy etap w drodze do perfekcyjnego wyglądu. Ważne jest także systematyczne dbanie o obuwie tak, aby na długie lata zachowało swoje walory estetyczne i funkcjonalne. Czym zatem czyścić sneakersy? Czy można je prać w pralce, czy raczej rekomendowane jest pranie ręczne? Na te i wiele innych pytań postaramy się odpowiedzieć w naszym artykule. Zapraszamy do lektury.

Komfortowe i stylowe sneakersy

Nie ulega wątpliwości, że sneakersy to najpopularniejsze obuwie ostatnich lat. Jest to spowodowane wieloma aspektami, takimi jak świetny design, przemyślane wzornictwo, ale także wygoda pozwalająca na noszenie butów nawet przez kilkanaście godzin dziennie bez obawy o odciski, pęcherze, czy otarcia. Nie ma mowy także o brzydkim zapachu wydobywającym się z obuwia, szczególnie wówczas, gdy będziesz o nie regularnie. Sneakersy to buty w bardzo zróżnicowanej cenie. W takich sklepach jak Sneaker Peeker możesz kupić markowe sneakersy damskie i męskie w bardzo atrakcyjnych cenach. Znajdziesz nawet modele do 200 zł takich marek jak Nike, Adidas, Skechers, Puma czy New Balance.

Pierwsze zabrudzenia na ulubionych sneakersach

Na każdych butach prędzej czy później pojawią się pierwsze zabrudzenia. Decydując się na zakup obuwia markowego, szczególnie w jasnej kolorystyce, należy pamiętać o jego codziennej pielęgnacji. Jak i czym czyścić sneakersy? Przede wszystkim kluczowa jest systematyczność. Najgorsza sytuacja, jaka może się wydarzyć, to taka, w której plamy nawarstwiają się przez dłuższy czas. Niestety wówczas przywrócenie butów do pierwotnego stanu może okazać się niemożliwe. Na rynku dostępnych jest wiele preparatów pozwalających zachować piękny wygląd obuwia, jednak możesz skorzystać także z domowych sposobów i ogólnodostępnych produktów. Ocet i soda oczyszczona to mieszanka, która polecana jest przez nasze mamy i babcie, które jak nikt inny potrafią dbać o obuwie tak, aby spełniało swoje funkcje przez długie lata.

Białe sneakersy - jak zachować ich blask?

Największy problem pojawia się w przypadku białych sneakersów, które jednocześnie są bardzo efektowne i problematyczne w utrzymaniu czystości. Tego typu komfortowe obuwie doskonale sprawdza się na co dzień zarówno wśród preferujących sportowy styl mężczyzn, jak i zabieganych kobiet. Jest kilka sposobów na domowe wybielenie sneakersów, lecz najpopularniejszy przewiduje użycie klasycznego wybielacza, jaki stosuje się do wybielania ubrań. Jest to jednak metoda, na którą trzeba uważać, szczególnie jeśli cholewka butów pokryta jest delikatnym materiałem. Warto sięgnąć także po pastę i szczoteczkę do zębów oraz płyn do mycia naczyń. Pamiętaj jednak o tym, aby pasta była biała. Na miejsce plam nanieś płyn do mycia naczyń, a następnie namocz szczoteczkę w wodzie i nałóż odrobinę pasty. Pocieraj aż powstanie piana. Zbieraj ją suchym ręcznikiem.

Czy pranie sneakersów w pralce to dobry pomysł?

Sneakersy najlepiej prać ręcznie i warto się trzymać tej zasady. Oczywiście nawet w grupie Twoich znajomych znajdą się osoby polecające pranie butów w pralce, mówiące, że jest to szybki i skuteczny sposób. Faktycznie wrzucenie butów do pralki to najprostszy, ale jednak nie najlepszy pomysł. Buty poddane są działaniu mechanicznemu, które może uszkodzić warstwy materiału, a w przypadku butów klejonych może zmniejszyć wiązania kleju, co w konsekwencji będzie powodowało, że buty się rozkleją. Warto zatem dmuchać na zimne. Jeśli jednak pranie jest konieczne, to pamiętaj, aby wybrać krótki program prania i niską temperaturę.

Pokaż więcej wpisów z Czerwiec 2021
We have a website in your language
SNEAKER PEEKER Sp. z o.o. Opinie z ekomi-pl.com pixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixel