Logo Sneakerpeeker

Historia Moon Boot – co łączy buty zimowe i lądowanie na Księżycu?

2020-12-01
Historia Moon Boot – co łączy buty zimowe i lądowanie na Księżycu?

Historia Moon Boot rozpoczęła się już w 1969 r. Choć jeszcze wtedy obuwie uwielbianej przez fashionistki marki nie było dostępne w sprzedaży, to właśnie w tym roku w głowie założyciela firmy, Giancarlo Zanatta, pojawił się projekt butów inspirowanych tymi, które miał na sobie słynny kosmonauta Neil Armstrong podczas pierwszego lądowania na Księżycu.

Moon Boot trafiają do sprzedaży

Lądowanie na Księżycu było inspiracją dla stworzenia Moon Boot. Oficjalna historia marki zaczęła się w 1978 r. – to właśnie wtedy do sprzedaży trafiło księżycowe obuwie, dedykowane kobietom, mężczyznom i dzieciom. Zimowe modele to połączenie komfortu noszenia i maksymalnego ciepła, za które odpowiada wysoka cholewka produkowana ze specjalnej pianki poliuretanowej. Moon Boot zadbał również o podeszwę swoich butów, tworząc grubą, gumową bazę, wygodną na każdym kroku.


Włoska marka, która zrewolucjonizowała zimową modę

Można śmiało stwierdzić, że zarówno same buty Moon Boot, jak i ich historia są naprawdę ciekawe. Księżycowe obuwie udowadnia, że inspirację można znaleźć dosłownie wszędzie, a oryginalność zawsze zdobędzie popularność. Obecnie modele z kolekcji włoskiej marki są uwielbiane przez celebrytów, sportowców i naszych klientów.

Pokaż więcej wpisów z Grudzień 2020
We have a website in your language
SNEAKER PEEKER Sp. z o.o. Opinie z ekomi-pl.com pixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixel