Logo Sneakerpeeker

Historia marki New Balance – od czego się zaczęło?

2021-04-09
Historia marki New Balance – od czego się zaczęło?

Boston to jedno z najstarszych miast Stanów Zjednoczonych, które dzisiaj rozwija się głównie na płaszczyźnie naukowej. Niewiele osób wie o tym, że historia popularnych sneakersów New Balance rozpoczęła się właśnie tutaj. Początkowo miały one spełniać głównie oczekiwania sportowców i robotników. Szybko zyskały jednak renomę najwygodniejszych butów, a oferta dostępnych aktualnie wersji stale się powiększa. Dlatego też, jeśli kochasz łączyć komfort z modą, nie możesz przejść obok tych modeli obojętnie.

Na czym polega fenomen obuwia New Balance?

Wiele światowych firm próbuje wzorować się nie tylko na jakości, lecz także designie tej marki. Bez wątpienia sneakersy New Balance są jedyne w swoim rodzaju. Mimo tego, że fason butów szczególnie się nie zmienia (i to od ponad 100 lat) – ich popularność stale rośnie. Wybierają je zarówno sportowcy, jak i osoby ceniące stylowe i wygodne rozwiązania. Celem założyciela przedsiębiorstwa, czyli Williama J. Rileya, było stworzenie butów, które poprawią komfort robotników. Na początku XX wieku większość Bostończyków pracowała w stoczniach lub fabrykach. Wielogodzinne wykonywanie pracy fizycznej wiąże się z ogromnym obciążeniem dla ciała. Dzisiaj wiele osób wybiera obuwie New Balance nawet do biura. Natomiast na tamten moment przemyślenia Rileya były przełomowe. Poza tym niska cena tych modeli pozwoliła, że każdy mógł stać się ich właścicielem. Być może właśnie to wpłynęło na rozpowszechnianie się produktów tej marki i stworzenie jej doskonałego wizerunku.

Pierwsze projekty założyciela New Balance dotyczyły wyłącznie wkładek do butów. Dopiero później powstały kultowe i ponadczasowe wersje obuwie, które kochamy do dzisiaj. Inspiracją dla wszystkich twórców jest otaczający świat, a dla Williama były to kury. Obserwując ich ruch, wpadł na pomysł, jak odciążyć stopy zmęczonych robotników. Dzięki temu znane i lubiane modele wyposażono w niezawodne, świetnie wyprofilowane podeszwy. Wkrótce potem marką zainteresowali się sportowcy. W ten sposób powstała kolekcja dla lokalnego klubu w Bostonie. Fenomen firmy New Balance postanowiła kontynuować córka założyciela i wraz ze swoim mężem zaprojektowała biało-czerwoną wersję butów pod nazwą „Trackster”. Sneakersy te były wyjątkowo lekkie, a to znacząco wpływało na wyniki biegaczy. Obecnie nie wyobrażamy sobie garderoby bez wygodnych butów, jednak warto podkreślić, że w tym okresie rzadko takie spotykano. W związku z tym firma rozwijała się prężnie i nie zatrzymał tego nawet światowy kryzys pod koniec lat 20.

Współczesna kontynuacja designu New Balance

W latach 60. ubiegłego wieku córka Rileya zdecydowała się na sprzedaż firmy. Odkupił ją prawdziwy wielbiciel marki, czyli Jim Davis. Dzięki temu obuwie zachowało pierwotny design i formę. Przedsiębiorstwo nie pozostało dłużej w rękach rodziny, ale można śmiało stwierdzić, że nowy właściciel kontynuował filozofię założycieli. Przede wszystkim nie pozbył się półokrągłego kształtu obuwia, który stanowi ich element rozpoznawalny. W projektach pozostała również traktorowa podeszwa, co z kolei wpływa na komfort noszenia. Wszystkie najważniejsze założenia, czyli jakość i wygoda, przetrwały próbę czasu, dlatego możemy cieszyć się nimi do dziś. Przełomowe okazały się lata 70., kiedy marka odnosiła największe sukcesy. Wówczas powstał słynny model 320, a dzięki temu buty przeszły ze świata sportu do codzienności. W ten sposób Jim Davis dał marce nowe tchnienie, bo New Balance zaczęło być określane firmą lifestyle’ową. Promowały ją największe amerykańskie gwiazdy, między innymi Rihanna i Pharell Williams.

New Balance – historia marki, która odmienia nasz codzienny styl

Z pewnością nie raz słyszałeś o tym, że moda kocha powroty. Idealnym tego przykładem są sneakersy New Balance, a konkretnie model 574. Obecnie to najpopularniejsza wersja, która powstała w 1988 roku. Po ponad 30 latach wracają one do naszej garderoby w ponadczasowym designie. Dzisiaj możesz wybierać spośród wielu możliwości kolorystycznych, bo marka wciąż nie przestaje się rozwijać i kontynuuje konkretną filozofię, która przyniosła jej niebywały sukces. Podeszwy wykonane są ze specjalistycznego tworzywa EVA, co odpowiednio amortyzuje stopę. W ten sposób niweluje się ryzyko kontuzji, a także nadwyrężenia kostki. To istotne nie tylko dla sportowców, lecz także zwykłych użytkowników. Dlaczego? Takie zastosowania gwarantują bowiem również dobrą stabilność i przyczepność. W związku z tym, czy to w trakcie chodzenia po mieście, czy na spacerach po lesie, sneakersy New Balance sprawdzą się idealnie. Historia marki pokazuje, jak istotne jest połączenie nauki z designem, czego efektem jest nieustający fenomen marki, która zaczynając od projektowania butów dla robotników, stała się liderem wśród producentów obuwia dla każdego.

Na Sneaker Peeker znajdziesz szeroki asortyment sneakersów marki New Balance i nie tylko. Dzięki opcji darmowego zwrotu bez problemu możesz przymierzyć w domu obuwie i odesłać je, jeśli nie spełni Twoich oczekiwań.

Pokaż więcej wpisów z Kwiecień 2021
We have a website in your language
SNEAKER PEEKER Sp. z o.o. Opinie z ekomi-pl.com pixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixel