Logo Sneakerpeeker

Historia marki Salomon

2021-09-07
Historia marki Salomon

Czym znasz historię firmy Salomon? Jak powstała i na czym polega jej działanie? Poznaj ciekawostki o marce Salomon i jej niepowtarzalnym obuwiu.

Marka Salomon - co to za firma?

Marka Salomon ma bardzo ciekawą historię, która na początku wcale nie miała związku z tworzeniem butów na co dzień. Wszystko zaczęło się od otwarcia zakładu produkującego piły i zajmującego się ostrzeniem nart w 1947 roku.

W 1957 roku marka Salomon wypuściła innowacyjne wiązania. W 1966 roku były one wykorzystywane przez zawodników na mistrzostwach w Portillo. Z czasem technika tworzenia wiązań zaczęła zmieniać się jeszcze bardziej. W 1972 roku Salomon był już światowym liderem w tej dziedzinie. Sprzedawał nawet milion par wiązań w ciągu roku.

Kolejnym krokiem okazało się więc zainwestowanie w produkcję butów do narciarstwa alpejskiego. Powstały one w 1979 i od razu stały się hitem. Pierwsze buty weszły na rynek francuski i szwedzki. W 1990 roku ich sprzedaż wyniosła już 10 milionów par. Z tego powodu marka zdecydowała się na wypuszczenie nart, a mianowicie modelu S9000.

W 1992 buty marki Salomon pojawiły się na Igrzyskach Olimpijskich. Marka zajęła się również produkcją obuwia turystycznego stworzonego z myślą o sportach letnich. Kolejnym krokiem było wprowadzenie na rynek desek snowboardowych oraz pasujących do nich butów. Jednak marka u w dalszym ciągu produkowała wiązania, ale tym razem do wypuszczonych na rynek desek snowboardowych.

Dopiero w 2001 roku na rynku pojawił się pierwszy but do noszenia na co dzień. Był to model XA stworzony z myślą o aktywności zimą. Wyposażony w nowe, jak na tamten czas, technologie skutecznie chronił stopy przed zimnem.

Przez kolejne lata na rynku pojawiały się nowe buty sportowe marki Salomon. W międzyczasie marka tworzyła obuwie do narciarstwa przełajowego czy wspinaczki. Z tego powodu wiele butów Salomon znalazło swoje zastosowanie podczas letnich i zimowych Igrzysk Olimpijskich. Obuwie pojawiało się w takich magazynach, jak National Geographic. Zyskało liczne nagrody i pozwalało na osiąganie sukcesów największym gwiazdom sportu.

Współczesna historia marki Salomon

Marka Salomon obecnie jest znana z wysokiej jakości obuwia sportowego. Jej buty są wykorzystywane podczas wspinaczek na Mount Everest, ultramaratonów oraz zdobywania wielu innych szczytów. Marka wciąż pamięta o swoich początkach i tworzy różnego rodzaju obuwie narciarskie. W 2019 roku firma zaangażowała się w kampanię WMN, która ma za zadanie promować rolę kobiet w sportach. W tym czasie kolejni sportowcy wygrywają nagrody, trenując właśnie w butach Salomon.

Obuwie na co dzień od marki Salomon

Na przestrzeni lat marka Salomon zdążyła wypuścić wiele ciekawych produktów, które sprawdzają się również na co dzień. To m.in. klapki, idealne na wizyty na basenie czy wakacyjne wyjazdy. W ofercie marki nie brakuje również butów trekkingowych, które wcale nie muszą wiązać się ze wspinaczkami po górach. Spiszą się świetnie również podczas biegania po lasach i wymagającym terenie. Buty Salomon obecnie są dostępne w wersji damskiej i męskiej. Zachwycają swoim designem oraz zastosowanymi technologiami. Warianty na zimę skutecznie chronią przed niskimi temperaturami i wilgocią, a jednocześnie odprowadzają nagromadzony pot. Przy tym prezentują się stylowo.

Buty Salomon na co dzień to modele z nieco bardziej płaską podeszwą. Spisują się one świetnie podczas spacerów, również po mieście. Na co dzień można nosić również klapki tej marki. Pozwalają one bowiem na połączenie wygody ze sportowym charakterem. Obuwie tej marki jest tworzone głównie z myślą o sportowcach, ale nic nie stoi na przeszkodzie, by nosiły je również osoby mniej aktywne. To bardzo wytrzymałe buty, które sprawdzają się niezależnie od okoliczności. Warto je przetestować, nawet gdy nie jesteś zawodowym sportowcem.

Pokaż więcej wpisów z Wrzesień 2021
We have a website in your language
SNEAKER PEEKER Sp. z o.o. Opinie z ekomi-pl.com pixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixel