Logo Sneakerpeeker

Nowa marka Mizuno

2022-01-18
Nowa marka Mizuno

Współczesny rynek prezentuje coraz szerszą ofertę butów sportowych. Dostępność szerokiego asortymentu zapewnia wybór odpowiedniego modelu dla każdego zgodnie z jego potrzebami, możliwościami i upodobaniem. Spośród oferty butów sportowych szczególną uwagę warto zwrócić na buty marki Mizuno.

Marka Mizuno - historia i współczesność

Marka Mizuno powstała ponad sto lat temu w Japonii. Jej założycielami byli dwaj bracia, Rihachi i Rizo Mizuno. W kwietniu 1906 roku otworzyli oni w mieście Osaka sklep z artykułami sportowymi. Z upływem czasu marka Mizuno rozpoczęła własne wytwarzanie artykułów sportowych, głównie baseballowych i golfowych, a także podjęła produkcję kolców do biegania. Początkiem rozwoju sportowych butów marki Mizuno były pierwsze wypuszczone na rynek w 1928 roku skórzane buty z kolcami do biegania.

W roku 1980 Mizono zdecydowała się na zmianę logotypu swojej firmy. Obecna nazwa logo - The RunBird - jest połączeniem dwóch symboli: biegu, interpretowanego jako zamiłowanie do sportu, oraz ptaka, w wierzeniach japońskich symbolizującego ekspansję wolnych duchów. Graficzny symbol logo oparty na dynamicznym połączeniu orbit trzech planet znamionuje nieograniczoną przestrzeń i ekspansywność sportu, symbolizuje szybkość, siłę, wytrzymałość i energię.

Dziś Mizuno to jedna z najbardziej renomowanych marek, ciesząca się uznaniem zarówno zawodowców, jak i amatorów sportu.

Buty marki Mizuno - styl i wygoda

Buty marki Mizuno spełnią oczekiwania nawet najbardziej wybrednych użytkowników. Zapewniają nie tylko komfort i wygodę, ale również bardzo wysoką jakość wykonania. Produkowane przez markę Mizuno buty do biegania charakteryzują się idealnym wyprofilowaniem, wyróżniają się niezwykłą lekkością i doskonałą amortyzacją. Niwelują nawet najlżejsze uderzenia, gwarantując stabilność. Zastosowane rozwiązania technologiczne zapewniają doskonałą wentylację powietrza, co zapobiega poceniu się stopy nawet podczas bardzo intensywych ćwiczeń sportowych. Wyposażenie butów w specjalne opatentowane wkładki zapewnia właściwe podtrzymywanie stopy przez cały okres treningu, toteż sprawdzą się one nawet na długich dystansach. Specjalne systemy podeszwy sprawiają, że w butach marki Mizuno biega się znacznie lżej, a bieg jest płynny i szybszy. Są one również zabezpieczone przed nadmiernym ich zużyciem i ścieraniem. Oprócz wygody i komfortu użytkowania buty marki Mizuno cechuje również niebanalny styl i elegancja.

Modele butów marki Mizuno

Buty marki Mizuno to jedne z najlepszych butów sportowych oferowanych dziś na rynku. Dostępne są zarówno buty do biegania, buty uniwersalne, czy przeznaczone dla innych dyscyplin sportowych, jak siatkówka, tenis czy piłka ręczna.

Mizuno Sky Medal to najbardziej uniwersalne buty marki Mizuno. Łączą w sobie zarówno nowoczesność, jak i tradycyjne cechy sportowych modeli butów. Pasują głównie do strojów sportowych i mniej zobowiązujących, ale połączenie ich z elegancką sportową marynarką również stworzy ciekawą stylizację. Cholewki z materiału o wysokiej przepuszczalności powietrza gwarantują swobodę oddychania stopy, a wykonanie powierzchni z twardej, elastycznej masy o kształcie bieżnika zapewnia wyjątkową stabilność, nawet na śliskim podłożu. Obuwie, oprócz wysokiej jakości cech użytkowych, jest modne i gustowne. Może być użytkowane przez cały rok.

Mizuno Genova to model sięgający początków marki, charakteryzujący się ciekawą kolorystyką i stylem vintage.

Innym wartym uwagi modelem butów Mizuno jest Wave Prophecy X. Jest to model idealnie się sprawdzający dla biegaczy, zwłaszcza dla długodystansowców. Buty Wave Prophecy X są wyposażone w podwójną płytkę Infinity Wave, gwarantującą maksymalną amortyzację i stabilność. Konstrukcja i materiał cholewki, oraz wyjmowane wkładki Premium Insock pozwalają na perfekcyjne dopasowanie się do stopy, zapewniając tym samym poczucie lekkości i wygodę. Zastosowany system technologiczny podeszwy również znacząco wpływa na uczucie lekkości biegu, jego szybkości i płynności, oraz poprawia przyczepność do podłoża, ale także ma za zadanie przedłużyć żywotność butów.

Pokaż więcej wpisów z Styczeń 2022
We have a website in your language
SNEAKER PEEKER Sp. z o.o. Opinie z ekomi-pl.com pixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixel