Logo Sneakerpeeker

Od maszyn budowlanych do butów Caterpillar – nietuzinkowa historia amerykańskiej firmy

2020-11-26
Od maszyn budowlanych do butów Caterpillar – nietuzinkowa historia amerykańskiej firmy

W 1925 r. rozpoczęła się działalność Caterpillar. Historia firmy jest naprawdę ciekawa, bo początkowo jej założyciele, Daniel Best i Benjamin Holt, zajmowali się… produkcją maszyn budowlanych! Stąd właśnie nazwa brandu, która oznacza nic innego, jak gąsienice będące nieodzownym elementem wielu maszyn. Sukces w branży sprawił, że twórcy marki postanowili rozpocząć sprzedaż produktów z innej kategorii. Tak właśnie zaczęły się prace nad stworzeniem równie niezawodnych butów Caterpillar.

Odzież i buty Caterpillar - historia wkroczenia na rynek

Jak zaczęła się przygoda amerykańskiego brandu maszynowego ze światem mody? Zdecydowanie ułatwiła to rozpoznawalność i renoma, jaką cieszyła się firma Caterpillar. Dzięki temu jej historia w branży odzieżowej i obuwniczej jest pasmem samych sukcesów, i to od momentu debiutu pierwszego modelu w 1988 r. Premierowe buty Caterpillar pod nazwą Colorado były przeznaczone dla mężczyzn oraz wyróżniały się bezkompromisową wytrzymałością. To właśnie one zapoczątkowały modę na popularne obecnie workery. W kolejnych latach Caterpillar rozszerzyło ofertę o kolejne buty ochronne i sportowe oraz odzież outdoorową.

Pokaż więcej wpisów z Listopad 2020
We have a website in your language
SNEAKER PEEKER Sp. z o.o. Opinie z ekomi-pl.com pixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixel