Logo Sneakerpeeker

On Running x Roger Federer

2021-06-22
On Running x Roger Federer

On Running to szwajcarska marka specjalizująca się w produkcji odzieży i obuwia sportowego. Olivier Bernhard, Caspar Coppetti i David Allemann to założyciele marki, którzy zainspirowani wężem ogrodowym stworzyli buty, które miały odnieść sukces. Bazowali na swoim doświadczeniu. Olivier Bernhard to duatlonista, triathlonista, wielokrotny mistrz Szwajcarii, mistrz świata w duathlonie i wielokrotny zwycięzca Ironman. Caspar Coppetti, doktorant z ekonomii, i David Allemann to biegacze, których głównym celem było stworzenie obuwia, które pozwoli na “bieganie po chmurach”. Pewny start i amortyzowane lądowanie to najważniejsze kwestie, jakie sprawiły, że dziś szwajcarska marka konkuruje z takimi potęgami jak Nike, Adidas, czy New Balance. Firma powstała w 2010 roku, szturmem zdobywając serca biegaczy w 50 krajach świata.

Inspiracja wężem ogrodowym

Olivier Bernhard w butach sportowych chciał skupić się przede wszystkim na amortyzacji, czyli pochłanianiu wstrząsów powstałych podczas styku stopy z podłożem. Jako zapalony, utalentowany biegacz doskonale znał propozycje butów biegowych wszystkich najpopularniejszych marek. Poszukiwał jednak odmiennego sposobu na amortyzację, szczególnie wówczas, gdy sam zaczął zmagać się z przewlekłymi problemami ze ścięgnem Achillesa. Szwajcarski Federalny Instytut Technologii w Zurychu to miejsce, w którym Olivier w 2005 roku znalazł inżyniera, który pomógł mu stworzyć podeszwę na bazie pociętych kawałków węża ogrodowego. Choć buty wyglądały śmiesznie i nienaturalnie, to spełniały swoją funkcję w 100%. Postanowił ruszyć z produkcją butów wraz z Casparem Coppettim i Davidem Allemannem. Co ciekawe, pierwsze 500 par sprzedano na targach lub bezpośrednio z samochodu. Współwłaściciele byli jednak niestrudzeni, a zapraszając do współpracy takie gwiazdy sportu jak Caroline Steffen, Nicola Spirig, Tegla Loroupe, czy Frederik Van Lierde, sprawili, że coraz więcej osób sięgało po te nietuzinkowe buty.

Roger Federer jako współwłaściciel marki On Running

Roger Federer to szwajcarski tenisista, lider rankingu ATP, wicemistrz olimpijski, mistrz olimpijski oraz zdobywca Pucharu Davisa 2014. Uważany jest za najlepszego zawodnika w historii dyscypliny, a do zespołu marki On Running dołączył nie z uwagi na sponsoring, a swoją przedsiębiorczość i pomysłowość. Wykorzystuje swoje unikalne doświadczenie sportowe do tworzenia obuwia wydajnego, komfortowego i niezawodnego. Nazwiskiem tenisisty sygnowane jest obuwie wykorzystujące lekkość zapewnioną przez technologię CloudTech® i odpowiadającą za wygodę technologię Speedboard®. Buty On Running x Roger Federer wykonane z wegańskiej skóry z perforacją po bokach są nie tylko stylowe i wygodne, ale również stworzone w całkowitą odpowiedzialnością za środowisko.

Kultowe technologie On Running

On Running to przede wszystkim najnowsze technologie, które dają pasjonatom biegania pełen komfort i bezpieczeństwo. Opatentowana technologia CloudTec® to system amortyzacji bazujący na specjalnych, pustych w środku profilach, które mają dwojakie zadanie. Po pierwsze łącząc się podczas lądowania na płasko na ziemi, gwarantują świetną amortyzację, po drugie skumulowaną w ten sposób energię oddają podczas wybicia się stopy od podłoża. To jednak nie wszystko. Jej perfekcyjne działanie zależne jest od drugiej zawartej w obuwiu On Running technologii, a mianowicie Speedboard®. Jest to płyta z polimeru termoplastycznego umieszczona pomiędzy podeszwą chmurową CloudTec® a cholewką, która jest wstrzykiwaną cieczą. Buty te zapewniają harmonijny, płynny ruch, który doceniony zostanie przez każdego biegacza bez względu na poziom zaawansowania.

Pokaż więcej wpisów z Czerwiec 2021
We have a website in your language
SNEAKER PEEKER Sp. z o.o. Opinie z ekomi-pl.com pixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixel