Logo Sneakerpeeker

Początki historii UGG

2020-11-24
Początki historii UGG

Historia butów UGG rozpoczęła się w 1978 r. w Stanach Zjednoczonych, gdzie australijski surfer, Brian Smith, założył firmę z budżetem wynoszącym jedynie 500 dolarów! Jak się okazuje – ryzyko się opłaciło, bo ponad 40 lat później firma ma się bardzo dobrze, a sygnowane jej logo buty są jednym z podstawowych elementów zimowych stylizacji.

Od śmiechu do uwielbienia

Co ciekawe, świat mody nie pokochał początkowo tych znanych butów. I na tym mogłaby się zakończyć historia firmy UGG, jednak jej założyciel się nie poddawał. Dzięki temu wygodne modele wykonane z wysokiej jakości owczej skóry zdobyły popularność wśród ludzi podzielających jego pasję, czyli surferów. W latach 80. nosił je każdy miłośnik zdobywania fal. Około dwóch dekad później nastąpił prawdziwy przełom – słynna prezenterka Oprah Winfrey publicznie przyznała, że chętnie nosi buty UGG. Tak rozpoczęła się historia marki w modzie streetwearowej.

Buty uwielbiane przez gwiazdy i nie tylko

Na sukcesie zapewnionym przez Oprahę Winfrey historia butów UGG się nie kończy. Lista gwiazd, które chętnie nosiły te modele jest długa - można na niej znaleźć Kate Moss, Renée Zellweger, Dianę Ross, Drew Barrymore, a nawet samą Kate Middleton. Nie trzeba było czekać, aby obuwie z owczej skóry trafiło do streetwearowej mody i stało się jednym z absolutnych must have'ów w zimowych stylizacjach.

Pokaż więcej wpisów z Listopad 2020
We have a website in your language
SNEAKER PEEKER Sp. z o.o. Opinie z ekomi-pl.com pixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixel