Logo Sneakerpeeker

Sneaker Peeker x Stal Gorzów

2022-01-14
Sneaker Peeker x Stal Gorzów

W naszych social media już się pochwaliliśmy, że rozpoczęliśmy współpracę z rodzimym klubem żużlowym podpisując z końcem ubiegłego roku umowę i oficjalnie staliśmy się partnerami Stali Gorzów. Jest nam ogromnie miło, że możemy dopełnić żużlową rodzinę 9-krotnego drużynowego mistrza Polski. Doskonale zdajemy sobie sprawę, że nie każdy nasz czytelnik jest fanem czarnego sportu, dlatego krótko opiszemy Wam naszą gorzowską dumę.

 

Początki gorzowskiego żużla sięgają końca 1945 roku, kiedy to zaczęto organizować rajdy motocyklowe i uliczne. Wówczas powstał w Gorzowie Klub Motorowy Unia, natomiast w 1950 roku powołano sekcję żużlową przy KS Stal. Lata siedemdziesiąte przyniosły drużynie wiele sukcesów takich jak choćby tytuły Indywidualnych Mistrzów Polski. Przeskakując szybkim krokiem do XXI wieku trzeba przyznać, że nie wszystkie sezony był sobie równy. Klub został nawet zdegradowany do niższej ligi, aby później ponownie awansować do Ekstraligi aby aktualnie utrzymywać swoją pozycję w ścisłej czołówce PGE Ekstraligi i trzykrotnie z rzędu plasował się na podium. Nie może nam również umknąć sezon 2020, który przejdzie do historii polskiego i światowego żużla. Mimo wszechobecnej pandemii koronawirusa COVID-19, Stal sięgnęła po srebro Drużynowych Mistrzostw Polski, a liderem gorzowian był Bartosz Zmarzlik, który jednocześnie wywalczył po raz drugi z rzędu złoty medal Indywidualnych Mistrzostw Świata.

 

Sezon 2022 będzie dopiero naszym pierwszym wspólnym sezonem, natomiast mamy nadzieję, że nie ostatnim. Cieszymy się, że możemy wspierać gorzowski czarny sport i do zobaczenia na stadionie, wypatrujcie naszego logo na łuku w trakcie meczów PGE Ekstraligi!

Pokaż więcej wpisów z Styczeń 2022
We have a website in your language
SNEAKER PEEKER Sp. z o.o. Opinie z ekomi-pl.com pixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixel