Logo Sneakerpeeker

Top 5 filmów z butami w roli głównej

2021-11-16
Top 5 filmów z butami w roli głównej

Jesteś kinomaniakiem? Śledzisz wszystkie produkcje kinowe? W takim razie na pewno chętnie założysz buty, które odegrały niemal główną rolę w filmie. Sprawdź nasze zestawienie.

Czy buty mogą okazać się jednym z głównych elementów stylizacyjnych? Oczywiście, że tak! W tym artykule poznasz 5 filmów, w których to właśnie buty odgrywają kluczową rolę, a tym samym są charakterystycznym elementem wielu znaczących scen. Ułożenie tego rankingu jest całkowicie przypadkowe. Wszystkie wymienione filmy łączy jedno - warto je obejrzeć. Zapraszamy do lektury!

1. “Forrest Gump”, czyli o historii sławy butów Nike Cortez

Nasze zestawienie otwiera film, który został nagrodzony aż 6 Oscarami. Nie bez powodu uważa się, że “Forrest Gump” to jeden z tych filmów, który musi obejrzeć każdy z nas. Historia tytułowego bohatera opowiada o tym, jak pomimo niedowładu kończyn i niskiego ilorazu inteligencji można stać się prawdziwym bohaterem (tutaj wojny w Wietnamie) i miliarderem. W jednej ze scen główny bohater biegnie, mając założone charakterystyczne, białe buty Nike Cortez. Tom Hanks sprawił, że ten model obuwia już zawsze będzie kojarzył się z jego wyjątkową rolą, ale... nie tylko!

2. Nike Cortez i “Wilk z Wall Street”

Najlepszym dowodem na to, że Nike Cortez nigdy nie wyszły z mody, jest fakt, że po kilkunastu latach zostały wykorzystane w wybitnym filmie “Wilk z Wall Street”. Leonardo DiCaprio, który wciela się w rolę Jordana Belforta, jest szalenie bogatym człowiekiem, który może kupić wszystkie buty, jakie tylko zapragnie, a wybiera właśnie Nike. Historia brokera, który prowadzi bardzo rozrzutny styl życia, bardzo szybko stała się obiektem zainteresowań FBI.

3. Vansy w filmie “Szybcy i wściekli 6”

Amerykańska seria filmów, w której jeden z policjantów nawiązuje kontakty w grupie zajmującej się organizowaniem nielegalnych wyścigów samochodowych. W rolach głównych między innymi Paul Walker, Jordana Brewster i Vin Diesel. To właśnie Walker w tej wyjątkowej serii filmów zwraca uwagę odbiorców swoim charakterystycznym obuwiem — superszybkie, sportowe auta prowadzi w... Vansach! Konkretnie na jego stopach znajduje się popularny model Vans SK8-Hi. Te buty łączą w sobie duży komfort i wygodę, na co najlepszym przykładem jest właśnie możliwość bezproblemowego prowadzenia w nich samochodu.

4. “Obcy” i wszystkim dobrze znane Conversy

“Obcy” to film Ridleya Scotta nakręcony w 1979 roku. Ten międzynarodowy hit wielkich ekranów opowiada o załodze statku kosmicznego Nostromo — jeden z jej członków został zaatakowany przez pająkowatą formę życia. To pierwszy z serii brytyjsko-amerykańskich horrorów utrzymanych w stylu science fiction. Główną rolę odgrywa tam Sigourney Weaver, która wciela się w postać Ellen Ripley. I to właśnie Ripley nosi biały, wyższy model popularnych Conversów — Chuck Taylor All Star. Chociaż obecnie te buty można zobaczyć u wielu osób, niewielu użytkowników zdaje sobie sprawę z tego, że to właśnie Ripley przyniosła im tak ogromną sławę.

5. Keds Champion w odsłonie “Dirty Dancing”

Nasze zestawienie zamykają białe tenisówki Keds Champion, które stanowiły idealne dopełnienie stylizacji Baby, czyli Jennifer Gray w kultowym filmie “Dirty Dancing”. Historia opowiada o szesnastoletniej dziewczynie i instruktorze tańca, których bardzo szybko połączyła wspólna pasja. Jeansowe szorty, pomarańczowe body i uniwersalne, białe tenisówki, które również obecnie cieszą się ogromną popularnością wśród Pań. To egzemplarze, które można wykorzystać nie tylko do tańca, ale i do wielu codziennych stylizacji.

Szeroki wybór wymienionych tutaj i innych modeli czeka na Ciebie w naszym sklepie internetowym. Zakupy w Sneakerpeeker.pl są dodatkowo objęte darmowym zwrotem, dzięki czemu bez problemu znajdziesz dla siebie właściwą parę! Postawisz na uniwersalne, białe tenisówki, a może na ponadczasowe Nike Cortez?

We have a website in your language
SNEAKER PEEKER Sp. z o.o. Opinie z ekomi-pl.com pixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixel