Logo Sneakerpeeker

UGG - jak dbać o kultowe śniegowce?

2022-12-08
UGG - jak dbać o kultowe śniegowce?

UGG - jak dbać o kultowe śniegowce?

Kultowe buty UGG zna chyba każdy. Mają one równie szerokie grono zwolenników, co przeciwników. Nie da się jednak ukryć, że marka osiągnęła sukces zdobywając międzynarodową popularność. Zakup jej śniegowców to nie lada inwestycja – zakupy najlepiej jest zrobić oczywiście w sklepie Sneaker Peeker. Istnieje właściwie tylko jeden problem – zima w naszym kraju charakteryzuje się opadami deszczu, pluchą i błotem. Na skutek tego buty wykonane z delikatnego materiału mogą ucierpieć i często zauważa się na nich ślady soli oraz plamy. Warto więc dowiedzieć się, co zrobić, by śniegowce od UGG znów prezentowały się świetnie!

UGG – krótko o historii marki

Marka UGG została założona w 1978 roku przez młodego australijskiego surfera w południowej Kalifornii. W krótkim czasie zdążyła ona przejść ogromną metamorfozę. Z początku bezkształtne buty z owczej skóry były traktowane z pogardą przez miłośników mody. Zainteresowanie zdobyły natomiast… wśród surferów kochających luźny styl. Pomimo dezaprobaty ze strony dyktatorów mody, po obuwie to coraz chętniej sięgały osoby poszukujące po prostu wygodnych i ciepłych rozwiązań. Prawdziwy szał na UGG nastąpił po wyznaniu Oprah Winfrey, która w 2000 roku umieściła je na liście swoich ulubionych rzeczy. Marka zaczęła docierać do szerszego grona odbiorców i podejmować współprace z tymi bardziej ekskluzywnymi. W 2009 roku w wyniku współpracy z Jimmy Choo powstały botki nabijane ćwiekami. W 2011 UGG nawiązało współpracę z Tomem Bradym w celu rozpowszechnienia swoich produktów przeznaczonych dla mężczyzn. Fenomen obuwia jest związany z właściwościami wewnętrznego runa, które odciąga od stóp wilgoć, zapewnia komfort, suchość i odpowiednią temperaturę.

Jak wyczyścić buty UGG z plam wody, soli i błota?

Woda jest zdecydowanym wrogiem śniegowców, ponieważ niszczy materiał, z którego są wykonane. By pozbyć się plam, mokre miejsca należy najpierw osuszyć ściereczką. Wypchaj buty papierowymi ręcznikami i umożliw im schnięcie z dala od źródła ogrzewania. Po wysuszeniu możesz dodatkowo zaimpregnować je specjalnym preparatem.

Również sól potrafi zostawić na butach UGG nieestetyczne plamy. Jeśli są mokre, najpierw należy pozwolić im wyschnąć. Potem nanieś roztwór z białego octu i wody w proporcjach pół na pół na plamy, przetrzyj mokrą ściereczką i wysusz nową, suchą. Następnie musisz pozostawić swoje buty do całkowitego wyschnięcia.

Pozbycie się błota z butów UGG na szczęście nie należy do najtrudniejszych zadań. Mokre plamy muszą przede wszystkim całkowicie wyschnąć. Następnie usuń błoto przy użyciu szczoteczki i zaaplikuj specjalny płyn do czyszczenia zamszu zgodnie z zaleceniami producenta.

Jak czyścić futro w butach UGG?

Jeśli buty UGG są użytkowane od dłuższego czasu, wewnętrzny kożuszek może zacząć nosić ślady użytkowania i nie pachnieć przyjemnie. By uporać się z tym problemem, wsyp na noc do wnętrza butów sodę oczyszczoną. Następnego dnia wystarczy, że wyczeszesz resztki sody szczoteczką.

Jak wyczyścić buty UGG z innych zabrudzeń?

Oczywiście na butach UGG mogą pojawić się inne plamy poza tymi typowo „zimowymi”. Co w sytuacji, gdy rozlejesz na nie kawę lub ubrudzisz je długopisem? Powstałą plamę należy najpierw wypolerować szczoteczką do zamszu, pilnikiem, szczoteczką do zębów lub suchym ręcznikiem. Jeśli zabrudzenie jest nadal obecne, użyj płynu do czyszczenia zamszu zgodnie z zaleceniami producenta.

Buty UGG w sklepie Sneaker Peeker

Sneaker Peeker umożliwia Ci znalezienie obuwia dostosowanego maksymalnie do Twojego stylu, które będzie dodatkowo funkcjonalne. W skład oferty wchodzą oryginalne buty UGG męskie oraz damskie. Panie mogą sięgnąć np. po uniwersalny model UGG W Classic Short II w kolorze brązowym, który będzie pasował praktycznie do każdej stylizacji. Ciekawą opcję dla panów chcących podążać za modą stanowi model UGG M Neumel w kolorze granatowym. Trzewiki są wyposażone w wełnianą podszewkę UGGpure™ oraz amortyzującą piankową wkładkę naturalnie odprowadzającą wilgoć. Niezależnie od tego jaki model wybierzesz, możesz mieć pewność, że buty UGG zakupione w Sneaker Peeker będą wyrazem Twojego świetnego gustu.

We have a website in your language
SNEAKER PEEKER Sp. z o.o. Opinie z ekomi-pl.com pixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixel