Logo Sneakerpeeker

Vans – historia kultowych trampek i tenisówek - Sneaker Peeker

2020-06-02
Vans – historia kultowych trampek i tenisówek - Sneaker Peeker

Vans to kultowa marka obuwnicza, która swój rozwój zawdzięcza skaterom. Jak to się stało, że dziś na stałe gości w szafach miłośników mody ulicznej?

Wulkanizowana podeszwa w sam raz dla skaterów

Zaskakująca historia marki Vans rozpoczęła się w chwili, gdy w 1966 roku bracia Van Doren wraz z kolegami postanowili stworzyć buty z grubą, gumową podeszwą. Był to zarówno rok powstania marki Vans, wtedy jeszcze znanej jako The Van Doren Rubber Company, jak i rok otwarcia pierwszego sklepu z produkowanymi przez nią butami. Ówczesnym, sztandarowym modelem były znane do dziś buty Vans #44, które okazały się doskonałym rozwiązaniem dla miłośników jazdy na deskorolce. Obecnie model jest dostępny jako Vans Authentic i wciąż pozostaje jednym z częściej wybieranych produktów marki. Można nabyć go tutaj.

Szybko okazało się, że grono klientów sklepu stale się poszerza. Spełniając ich oczekiwania, dobrze przywierającą do powierzchni, wulkanizowaną podeszwę zaczęto łączyć z coraz ciekawszymi cholewkami. W ten sposób historia doprowadziła do powstania uwielbianych Vans Old Skool. Szukając nowego designu, w 1977 roku wypuszczono na rynek model #36, który różnił się od poprzednich kolekcji nie tylko charakterystyczną, białą linią, ale też zmianą płótna cholewki na skórę zamszową. Dziś pamiętne buty #36 możesz dostać w sklepie.

Prosty design, który podbił świat

Mimo sukcesów historia Vans stale się rozwija. Marka pozostała wierna prostocie, stawiając na solidną podeszwę i nieznaczne modyfikacje we wzornictwie cholewki. Wśród ciekawszych kolekcji historia Vans zanotowała wsuwany model Slip On – zaprezentowany jeszcze w roku 1977 zapewnia maksymalny komfort zakładania. Dziś znajdziesz go tutaj. Praktyczną propozycją na trudniejsze warunki są natomiast wzmocnione Vans Ultra Range, które łączą odporność z klasycznym designem. Sprawdź, jak prezentują się solidne trampki na każdą pogodę.

Na oficjalnej stronie Vans pojawiają się informacje nie tylko o butach, ale też o przedsięwzięciach marki, takich jak budowa skateparków czy organizacja koncertów rockowych. Światowy lider w produkcji butów dla skaterów pozostaje wierny swoim ideałom i dostarcza młodym ludziom to, czego potrzebują do dobrej zabawy.

Pokaż więcej wpisów z Czerwiec 2020
We have a website in your language
SNEAKER PEEKER Sp. z o.o. Opinie z ekomi-pl.com pixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixel