Logo Sneakerpeeker

Z okazji naszych urodzin mamy dla Ciebie naszą historię w pigułce.

2022-08-05
Z okazji naszych urodzin mamy dla Ciebie naszą historię w pigułce.

Siedziba firmy niezmiennie od 14 lat zlokalizowana jest w Maszewie, w gminie Deszczno, w województwie lubuskim, gdzie nasz Prezes stawiał pierwsze kroki oraz rozpoczynał swoją przygodę z biznesem. Magazyn oraz biura Sneaker Peeker powstawały w sąsiedztwie domu rodzinnego i tutaj w dalszym ciągu inwestowane są kolejne środki na rozwój naszej infrastruktury.

Zaczynając jednak od początku należy nadmienić, że wszystko zaczęło się jak to zazwyczaj bywa od skromnej jednoosobowej działalności gospodarczej, która rozwijała się dzięki sprzedaży na pierwszym polskim marketplace jakim było allegro. Warto zaznaczyć, że byliśmy jednym z pierwszych przedsiębiorstw w Polsce, które znalazło swoje miejsce w biznesie e-commerce. Najpopularniejsze na tamten czas marki takie jak Nike, Puma oraz Adidas pozyskiwane były za naszą zachodnią granicą w Berlinie, a następnie dystrybuowane do klientów detalicznych. Pierwsze ‘centrum logistyczne’ wyrastało w pokoju Prezesa, gdzie z pomocą rodzeństwa przygotowywane były pierwsze paczki, a towar zaczął ‘wylewać się’ na pozostałe części domu łącznie z garażem. Dynamiczne wzrosty mocno napędzały firmę co zaowocowało decyzją o uruchomieniu pierwszego sklepu stacjonarnego w Deszcznie. W lokalu przy ul. Lubuskiej zaaranżowano powierzchnię handlową sprzedaży bezpośredniej oraz skromny magazyn, z którego obsługiwano klientów pozyskanych poprzez internet.

Kolejno trafiliśmy do nadmorskich miejscowości, gdzie w majowe weekendy oraz wakacje można było nas znaleźć w budkach na pasażach. Równolegle prowadzona była ekspansja sprzedaży internetowej i uruchomione zostały takie kanały jak Amazon oraz ebay. Pierwsze paczki pakowane i wysyłane były głównie do naszego zachodniego sąsiada jakim są Niemcy, jednak szybko dołączyły do nich pozostałe kraje UE jak Francja, Włochy oraz Hiszpania. Magazyn przy ul. Lubuskiej szybko okazał się niewystarczający więc w Maszewie, przy ul. Krętej powstał znacznie większy obiekt, który niezmiennie pełni rolę centrum dystrybucji.

W roku 2019 firma przeszła przekształcenie i z jednoosobowej działalności gospodarczej stała się z spółką z o.o. z prawami do marki Sneaker Peeker. W odpowiedzi na zmiany na rynku w podejściu do sprzedaży na marketplace wymuszone przez wiodące marki, oraz ograniczenia związane z centralizacją sprzedaży firma poszerzyła swój asortyment. Obecnie mamy do zaoferowania przeszło 50 marek, a nasze sklepy na platformach www obecne są w Polsce, Niemczech, Niderlandach, Francji, Czechach, Słowacji, Hiszpanii, Włoszech i Austrii. Tym razem buty to już nie wszystko, sprzedajemy również ubrania i akcesoria renomowanych marek z segmentu sport, lifestyle oraz premium.

Firma rozwija się już wiele lat, jednak jedna rzecz pozostanie na zawsze wspólna – jesteśmy jedną wielką rodziną i cenimy sobie każdego pracownika, któremu chcemy pokazać nasze korzenie.

Od małej firmy rozrośliśmy się do międzynarodowej i pniemy się na kolejne szczyty - ciągle nam mało!

 

Pokaż więcej wpisów z Sierpień 2022
We have a website in your language
SNEAKER PEEKER Sp. z o.o. Opinie z ekomi-pl.com pixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixel