Logo Sneakerpeeker

Buty Merrell

ilość znalezionych towarów: 1

Marka Merrell działa na rynku dopiero od 1981 r., jednak już w tak krótkim czasie zdobyła popularność zarówno wśród amatorów górskich wspinaczek, jak i profesjonalistów. Buty Merrell pochodzą z oferty firmy założonej przez Johna Schweizera i Clarka Matisa. Od samego początku mieli jeden cel – zaprojektowanie obuwia trekkingowego, które sprawdzi się doskonale nawet w ekstremalnych i wymagających warunkach. Skąd w takim razie nazwa modeli? Za projektem większości modeli butów sportowych Merrell stoi Randy J. Merrell, którego nazwisko wykorzystano do nazwania brandu.

Premiera pierwszych modeli odbyła się już w 1983 r. To właśnie wtedy na sklepowe półki trafiły pierwsze propozycje marki. W kolejnych latach przedsiębiorstwo przeszło liczne zmiany – produkcję przeniesiono do Azji, zostało wykupione przez większe firmy, aż wreszcie zostało wprowadzone na rynek zagraniczny. Od tego momentu buty Merrell były częścią Wolverine World Wide. Sekretem sukcesu brandu jest specjalizacja wyłącznie w obuwiu trekkingowym. Poznanie potrzeb miłośników górskich wspinaczek pozwoliło na zaprojektowanie modeli, które można było nosić w trakcie zdobywania szczytów oraz na co dzień podczas sezonu zimowego.

Zalety obuwia Merrell

W czym tkwi fenomen obuwia Merrell? Przede wszystkim w specjalnie opracowanej konstrukcji każdego modelu dostępnego w katalogu brandu. Do produkcji marka wykorzystuje wyłącznie najlepsze materiały, które są przewiewne, miękkie i nie powodują dyskomfortu nawet podczas najdłuższych spacerów. Co więcej, buty Merrell mają specjalną podeszwę – antypoślizgową, odpowiednio grubą i wzbogaconą o bieżnik, który gwarantuje znakomitą przyczepność do różnych nawierzchni. W ten sposób obuwie trekkingowe może posłużyć swojemu właścicielowi nawet w wymagających warunkach. Całość dopełnia poduszka amortyzująca wstrząsy, którą umieszczono w niektórych modelach. Dzięki niej stopa jest chroniona przed ewentualnymi kontuzjami, a komfort noszenia butów Merrell znacząco podwyższony. Mówiąc o zaletach trekkingowych propozycji, nie można również zapomnieć o znakomitej funkcjonalności. Nie musisz ich specjalnie konserwować, a utrzymanie w czystości materiałów nie sprawia najmniejszego problemu.

      We have a website in your language
      SNEAKER PEEKER Sp. z o.o. Opinie z ekomi-pl.com pixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixel